Cinselliğin sonuçları nelerdir

Cinselliğin sonuçları nelerdir

Cinsellik insanların bir çoğu için zevkli bir şey olsa da istemeyeceğiniz sorunlar ile sonuçlanabilir. Cinsel ilişki sonucunda gebelik oluşabilir veya cinsel yolla bulaşan hastalık bulaşabilir. Cinsel ilişkide bulunan herkesin gebe kalma veya cinsel yolla bulaşan hastalık kapma riski vardır.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar sadece vajinal seks ile değil anal, oral veya cilt cilde temas (kıyafetleriniz olmadan sürtünme veya ten tene temas olması) ile dahi bulaşır. Bazı infeksiyonlar vajinal sıvı, semen, tükrük gibi vücut sıvıları ile bulaşırken bazıları kan ile geçer. Bazıları ise ten tene temasla dahi bulaşır, yani sürtünme ve hatta ağız mukozasından bile geçebilir. Yani herhangi birinin cinsel organına dokunduğunuzda veya vücut sıvıları ile temas ettiğinizde cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biri veya birkaçı geçebilir.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar dışında gebelik de cinsel ilişki sonucunda oluşur. Penisten çıkan semen denen sıvının vajene girmesi gebeliğe yol açar. Semen sıvısının vajenin dış kısmında veya vulva denen dış dudaklara bulaşması da gebelik ile sonuçlanabilir.


Bizi takip et, hediyeni kap


İletişime Geç

Bize özgürce soru sorabilirsin. Emin olabilirsin ki tüm soruların samimiyetle olduğu kadar tıbbi ve bilimsel veriler kullanılarak cevapladırılacak. Sağlıklı bir toplum için kimsenin konuşmadıklarını seninle rahatça konuşacağız. Kimsenin anlatmadığını anlatacağız!

Özgürce Soru Sor
Kişisel bilgilerin gizliliğine önem veriyoruz.

E-mail Gönder: bilgi@aniyasama.com